Прво се матат јајцата со солта, потоа бавно се додава зејтинот (како што се прави мајонез).
Потоа со дрвена лажица бавно се додаваат останатите намирници.
Се остава десетина минути да отстои и потоа се додаваат сирењето, празот и пецивото.
Печеме во округла делимано тава 26см.
Се пече 20 минути на однапред загреана рерна на 200 степени.
Се сервира откако ќе се олади.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани