Подготовка:
Во сад за матење скршете ги јајцата и изматете ги со миксер. Потоа додадете го маслото и по кратко мешање додадете го и јогуртот. Откако ќе добиете хомогена смеса ставете го брашното заедно со прашакот за пециво. Измешајте со дрвена лажица. Тестото сипете го во округла делимано тава без подмачкување. Врз смесата нарендајте ги сирењето, саламата, крставичките и сусамот.
Печете на температура од 200 степени, додека убаво не зарумени.
НА ЗДРАВЈЕ!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани