Малку да смениме боја на смути =)
Два средни моркови, ги лупиме/чистиме и ги сецкаме на коцки. Ставаме во блендер и ставаме вода колку да ги покрие, може и помалку од 100 мл. Блендираме, па потоа може да прецедите, ако не сакате парченца од морковот, или така да ги додадете и другите состојки, па да изблендирате се заедно.
На здравјте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови