Свеж,вкусен и освежителен пијалок за почеток на денот.
1. Во блендер се ставаат сите состојки и се блендираат. За вкус може да се стави повеќе мед или шеќер. Нас вака ни беше таман.
ПС-Наутро на оваа смеса може да се додаде 2 лажици овесни снегулки и 1 лајче ленено семе и ете убав и здрав појадок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани