Летно смути, слатко и вкусно, меѓутоа многу корисно.

1. Лубеницата се чисти од семки и се става во чаша од нутрибулет ( или блендер)
2. Праските се лупат и се додаваат без семки кон лубеницата заедно со исчистените круши.
3. Накрај се додава медот, потоа смесата се блендира околу 10 секунди и ...Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани