Повторно го правев омиленото слатко од зрели смокви,
па така ми остана некоја смоква, а и нешто вишок од шербетот од слаткото кое кога се излади се претвори во прекрасно желе.
- Смоквите ги миеме и ги лупиме од лушпата, ги ставаме во малата чаша од нутрибулетот.
- Ја додаваме бананата, овесните снегулки, желето од слаткото од зрели смокви и водата. Блендираме неколку секунди и добиваме превкусно смути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани