Интересна, корисна, а и многу вкусна комбинација на смути.

Подготовка
Сите состојки ги ставаме во нутрибулет, додаваме вода околу 100 мл и соединуваме. Лимонов цеден сок додаваме по вкус, ама бидејќи останатите состојки сите се благи, пожелно е оваа доза на сок да ставиме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани