Ова е освежително и хранливо смути со прекрасна боја, која веќе знаете ми е омилена. Во рецептите за смути секој пат се воодушевувам на брзината и прецизноста на Нутрибулетот.
Ако немате Нутрибулет подгответе си го во вашиот блендер.

Подготовка
Сите состојки ставете ги во чашката од блендерот и блендирајте до густа и совршено мелена смеса.
Парченцето ѓумбир треба да е околу 1х1 см или по вкус.

Уживајте во вкусот!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани