Еве мој предлог за вкусно смути од јагоди.
Како и сите рецепти за смути така и овој е многу едноставен за подготовка.
Сите состојки се ставаат во блендер и се миксираат неколку минути.
Готовото смути се сервира во чаши, а јас додавам и неколку коцки мраз.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови