Во Нутрибулет ги ставме зрелите смокви, излупената, сецкана праска, сокот од лимон, 1-2 коцки мраз, ладната вода.
Соединуваме.
Сервираме во 2 чаши и послужуваме.
По вкус се додава мед, агаве.....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани