Овој рецепт за сушење на сливи го подготвуваме секоја година, па еве и вас доколку ви се допадне може да го пробате.
Сливите убаво се мијат и се ставаат во тавче обложено со хартија за печење и се ставаат во рерна на 70 степени 4,5 часа да се сушат.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови