Ова е моја идеа за брз училишен оброк, вкусно секое дете го обожава ..
Врз едната парче леб зденката се сече на парчиња, врз парчињата зденка се редат кругови домати и потоа се става другото парче леб и благо се притиска.
Јајцето се разматува и во него се става внимателно сендвичот и потоа се пржи на малку масло додека добие убава боја.
Во кутијата за на училиште се става една банана, неколку крекери и парчиња од сендвичот.
На здравје!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови