Сарма,ммм нешто од омиленото....

1. Најпрво се запржува кромидот, се додава меленото месо и на крај оризот, па зачините по вкус.

2. Во лист зелка се става од готовата смеса (оклу 1-2 лаж.) па се виткат топките.

3. Готовите топки сарма се ставаат во лонец, добро наредени, се налеват со малку масло и се залеваат со претходно зовриена вода со мешан сув зачин и малку оцет.

4. Ставаме да се вари на умерен оган(2 од 4), вариме додка оризот не биде добро сварен.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови