1. Вишните се мијат и се стават во тенџере.
2. Се додаваат шеќер и вода и се варат на тивок оган околу 15 минути.
3. Се одделуваат варените вишни од сокот.
4. Во сокот се додава нишестето.
5. Пак се вари на тивок оган околу 5-8 минути и се меша со лажица.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови