1. Зеленчукот се мие, се лупи и се сече на коцкички или на крукчиња – се додава чиа семето, а потоа и киселото млеко, се промешува добро и се послужува!
Се добива превкусна салата која многу заситува!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови