Вкусна, здрава и освежителна салата.
Прво руколата се мие, се брише и се става во чинија.
Се додава козјоро сирење исецкано на ситни коцки, па брусницата и оревите.
Се полева со балсамико и прелив од калинка и се послужува.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови