1. Зелката, краставицата, младиот кромид, магдоносот се сечкаат ситно и во нив се додава конзервирана блага пченка.
2. Сето се промешува и се додава сол по вкус, мајонез и кисела павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови