Макароните се варат во посолена вода со зачинот. Од како ќе се сварат се оставаат да се оладат. Се додава варениот зеленчук, туната, павлаката, сенфот и убаво се соединува.
Се остава во фрижидер да одстои околу 1 час и се служи.
Може да послужи и како самостоен оброк, а и како прилог .
Едноставна,вкусна па нека стои и овој рецепт тука можеби некој и ќе го проба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани