Многу убава летна салата од зелка и туна.
Зелката ситно издробете ја, додадете туна на парчиња, додадете пченка. Краставицата ситно исечете ја и додадете ја во салатата. Зачинете со маслиново масло, малку лимонов сок, посолете, додајте пипер и измешајте.
Готовата салатата сервирајте ја во чинии.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани