Руколата ја миете добро и ја префрлате во сад.
Крушата ја миете и сецкате на парчиња.
Ја додавате во руколата.
Посипувате маслиново масло и балсамико, а потоа ги додавате пињолите кои претходно само на оган малку ги потпекувате.
Промешајте и уживајте во миксот на вкусови.
На здравје

Забелешка
Можете да го служите како додаток на сервирана храна или како предјадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови