За подготовка на овој десерт се користат урми без семка.
Путерот и шеќерот во прав се матат. Потоа се додава, какаото, румот, бисквитите, оревите, ренданото чоколадо и се меси убаво.
Се зема урма и се полни во внатрешноста со малку од филот, а потоа и одозгора обиткува со филот се рамни убаво и се валка во чоколадни трошки. Така додека се потроши филот.
Се ладат убаво и се сечат на пола.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови