Подготовка
Пенасто изматетего путерот и шеќерот во прав,додадете пасирана банана и растопеното чоколадо.
На оваа смеса додадете ги бисквитите и ќе добиете средна меко тесто.
Листот од обландата замотајтеја во влажна крпа додека не омекне.
Филот нанесете го врз обландата исецканите желе бомбони наредете ги на почеток на ролатот и мотајте со благо притискање.
Оставетего ролатот да се стегне два часа во фрижидер.

На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани