Тофу сирењето, лебот и сирењето исечете ги на еднакви парчиња. На стапчиња за раженчиња, наредете ги состојките. Намачкајте ги со маслиново масло и ставете ги на грил тава или на скара да се печат. Печете ги додека да добијат карамелизирана боја и повремено премачкувајте ги со сосот од маслиново и балсамико.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор-Сподели под исти услови