Брз, едноставен и вкусен десерт во чаша.
Пудингот го приготвуваме според упатството и оставаме малку да се олади.
Во чашата прво ставаме една лажица мусли, па три полни лажици од пудингот и повтроено една лажица мусли.
Со оваа мера ќе наполните три чаши.
Згора ставаме овошје по избор(кај мене цреши и јагоди).

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови