Одличен прилог од компир за со сите видови месо.
Прво компирите ги миеме ги лупиме и ги сечеме на крупни парчиња.
Ги ставаме во тенџере и го додаваме сецканиот кромид, зачините и налеваме вода колку да се покријат компирите.
На умерен оган ставаме да се динста со полуотворен капак околу половина час(односно додека се сварат компирите)
Сервираме и послужуваме додека се топли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови