Ова е гравче кое можете да го јадете како главно јадење, а може да се користи и како салата, одлично е... Битно е да нема многу вода, да биде посуво.
Ставете ги сите состојки да се варат освен солта. Не турајте многу вода, само внимавајте да има доволно додека се вари.
Пред крајот додајте сол по вкус и нека повари уште малку. Толку, нема потреба да се запржува. Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови