1.Најпрво се става во тенџере алвата, маргаринот и шеќерот да се сварат додека не се добие еднолична смеса.
2. Потоа со ова жешка смеса се попаруваат оревите, бисквитите и какаото.
3. Смесата да биде млака и се филуваат обландите.
4.Од оваа смеса може да се прават и ролати ,па како ви е желба така правете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани