Смоквите се мелат, па се ставаат во сад со шеќерот, мелените ореви и кората и сокот од лимон.
Сè соединете со лажица, па направете топчиња со рацете,кои ги провалкуваме и украсуваме со растопената чоколада.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани