Преубава посна торта, која секогаш со кеф ја правам, оти после неа цела куќа на цимет ми мириса, еххе
Мерката од една чаша всушност мие отприлика 200мл, или најчесто мерам со шолја за чај.
Сите состојки ги ги додавме во еден сад, ги мешаме додека не добиеме хомогена смеса. Откако ќе ја добиеме смесата ја ставаме во набрашнета тепсија, и оставама околу 15на минути, да отстои. Потоа печеме во загреана рерна.
Откако е готова тортата, ја оставаме да се олади, па ја премачкуваме со мармалад и одгоре наросуваме сецкани лешници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови