Во сад го ставаме газираниот сок маслото и шеќерот, промешуваме со маталка малку да се растопи шеќерот. Ги додаваме постепено брашното, гризот, пециво, сода, ореви и цимет, претходно сите заедно соединети мешаме убаво да се соединат состојките.
Во намрсена и побрашната тава ( јас ја печев 25 х30 големина мозе во округло бр 28 или30 )
Ја ставаме смесата за торта и ја оставаме да отстои половина час и потоа ја печеме во петходно загреана рерна на 200 степени додека да добие убава боја, потоа намалуваме.
Кога ќе олади ја сечеме и полеваме со претходно сварен шербет, шеќерот и вода зовриени и варени околу 7-8 минути.
Циметот по вкус можете да го ставите, но можете и да го избегнете. Оревите доколку немате исто можете да ги избегнете, но доколку имате ставете поубаво е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови