Едноставна салата која многу ми се допадна и сигурно често ќе ја подготвувам.
Ја обожавам мрсната верзија, па сега и оваа ми стана омилена.
Ги вариме тестенините во едно тенџере, а зеленчукот во друго. Откако ќе се оладат мешаме се во длабок сад додека се соедини и сервираме по желба.
Најдобро е да ја оладите неколку часа салатата во фрижидер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови