Оризот сварете го во малку посолена вода.
Пченката и грашакот исто така подварете ги, ама не многу.
Откако ќе се изладат, ставете ги сите состојки во некој сад, посолете и побиберете по вкус. Измешајте убаво и ставете посен мајонез по потреба, да се поврзат сите состојки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови