Сите состојки се ставаат во вангличка, се мешаат убаво.
Ако смесата е погуста можете малку да додадете од киселата вода и од маслото.
Јас ставив и семки од тиква и ленено семе.
Се истура во тавче бр.26 обложено со хартија за печење и се пече во загреана рерна на 200 степени околу 40 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови