1. Се сечкаат кромидот, пиперките, морковот, тиквичката, боранијата, магдоносот, лукот и доматот.
2. Во тенџерето се пржат кромидот, морковот, пиперките и доматот.
3. После се ставаат боранијата и тиквичката. Се продолжува со динстање, додека боранијата и тиквичката не омекнат.
4. Кога состојките ќе омекнат, додаваме 200 мл млака вода, 1 лажичка мешан сув зачин, лукот, сол и црн бибер по вкус.
5. Се покрива тенџерето и се готви боранијата на тивок оган 30-40 минути, откако ќе зоврие.
6. Пред самоит крај се додава магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови