Варените јајца се сечат на половина, се вадат жолчките со лажичка и се ставаат во подлабок сад.
Во садот со жолчките се додава ајварот ситно исечканата шунка, црниот пипер, солта, мајонезот и сенфот.
Смесата се испасира добро.
Со смесата се полнат белките, тоа може да се направи со лажичка или готварски шприц.
Се декорира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани