1. Тиквичките се мијат, се бришат, се сечат со дебелина околу 5 см. Со лажичка им се вади средината и на долниот дел се остава да има неиздлабено дно. Ако остане дел од тиквичките, се сечат на кругчиња кои подоцна се ставаат помеѓу тиквичките во тавата.
2. Состојките за полнење на тиквичките се ставаат во длабок сад, се месат убаво со рака и со оваа мешавина од месо, зеленчук и зачини се полнат тиквичките.
3. Делот од тиквичките кој го издлабивме го блендираме, му додаваме 2 лажици масло, го ставаме како подлога во тавата и потоа ги редиме полнетите тиквички.
4. Ги мешаме брашното и сувиот зачин, му ја додаваме водата, мешаме и ја тураме во тавчето околу тиквичките.
5. Печеме на 200 степени околу 1 час до час и половина.
Се служат топли и како додаток оди кисела павлака или кисело млеко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови