Тиквичките испржете ги.
Патлиџаните исечете ги на кругови.
Во павлаката нарендајте лукче, посолете додајте црн пипер и сув зеленчук, промешајте.
Во тавата каде што ќе печете редете ред тиквички, ред патлиџани, посолете, пак ред тиквички, ред патлиџани завршете со тиквички. Врз тиквичките истурете павлака и изрендајте кашкавал.
Ставете во загреана рерна да се подпечат. На 250 степени околу 30 минути.
Многу вкусно, пробајте.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани