Оваа пита е многу вкусна и едноставна.)
1. Празот се сече на ситни парчиња и се пржи.
2. Кашкавалот се ренда.
3. Секоја кора се мачка посебно со зејтин.
4. Во намрсено тавче се редат три намрсени кори една врз друга и на третата кора се нанесува празот и ренданиот кашкавал
5. Врз кашкавалот и празот се редат нови три намрсени кори, потоа над нив повторно кашкавал и праз се нанесува. Постапката се повторува се додека има кори.
6. Се пече во загреана рерна на 200 степени додека не зарумени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови