1. Пилешките копани се варат.
2. Месото се чисти од коските.
3. Во тавичка се става маслото и се загрева се додава оризот и се запржува.
4. Во тавичката се додава вода 2 прста над нивото од оризот и се додава и мешаниот сув зачин и црниот бибер.
5. Брокулата се разделува, доматот се сечи на полукругови, а пченката се чисти од кочанот.
6. Месото и зеленчуците се подредуваат по желба и се става во рерна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови