1. Стекот се сечка на коцки и се пропржува колку да порумени од сите страни. Се трга на страна.
2. Во истата тава се пржи кромидот, па се додава крем супата која сме ја разматиле во 750 мл вода.
3. Стекот се враќа во тавата се посолува, се става црн бибер, лук во прав и други зачини по желба. Се остава околу 15-тина минути на тивок оган, да се згусне сосот. По потреба може да се додаде вода, ако видите дека е премногу густо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови