1. Батачињата се варат заедно со зачини по желба. Јас првата вода ја истурам, па варам во 2 литри. Некогаш ставам и коцка пилешка супа за посилна арома, моркови, магдонос и сл.
2. Штом пилешкото е добро сварено се дели на ситни парченца и се додаваат двете супи од печурки кои добро се мешаат. За да нема грутки јас миксирам.
3. Јајцата се маткаат со цедениот лимон. Се додава на готовата чорба, добро се промешува и може да се извади.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови