Стекот се сече, се премачкува со сенф и зачини по желба и се става во тава за печење. Се пече 20 тина минути од едната страна, па и од другата страна на температура од 200 степени.
Предлог: Може и со презла по желба да се валка и да се пече и може да се сервира со пире од компири.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови