1. Во сад вариме ја боранијата 20 минути.
2. Компирите и морковите ги сечеме на долги ленти, лукот го сечеме ситно.
3. Во тава за печење ставиме ја боранијата, компирите, морковите, лукот, додаваме маслиново масло, мешан сув зачин и црн бибер.
4. Додаваме 100 мл вода, печеме 30 минути на 250 степени.
5. Се посипува одозгора со сечканиот магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови