Од сите овие состојки се замесува тесто и се остава да одмори 5мин. Потоа се истегнува кора со дебелина на еден прст и се сечаат правоаголници.
Веднаш се пржат во загреано масло.
Најубаво одат во комбинација со чаша јогурт или таратур како што имам направено јас.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови