На плитка мрснотија се пропржува сецканиот кромид со малку сол.
Се додава варениот и исцеден грав, оревите и сирењето-рендано. Се меша додека сирењето не почни да се топи. Се трга од оган и се остава да се излади.

Се додава ајварот и се става во блендер да се испасира.
По потреба, за саканата густина на паштетата се додава вода во која се вареше гравот.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови