Чашата е 200 мл.

Јајцата стандард треба да се на топло пред да почнете да матите.
Матете ги убаво, долго и откако ќе добиете убава густа смеса, тогаш додадете го гризот, сувото грозје, јаболката, оревите и ванилата.
Пецивото помешано со брашноото додадете го во садот и мешајте со исклучен миксер.
Рерната загрејте ја додека работите. Потоа ставете ја смесата да се пече. Откако е печена, оставете да излади, а дотогаш, направете шербет од водата и шербетот.
Пресечете го пандишпанот на коцки, па попарете го. Оставете да впие убаво, да излади, па засладете се со оваа убавина.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови