Превкусна освежителна салата која мора да ја направите..
1. Се става во аван лукот и оревите и заедно се толчат.
2. Потоа се додаваат останатите состојки-изварокот, ренданите краставички(може и ситно сечкани) свежиот рендан морков,саламата ,и ситно сечканиот магданос.По потреба се става сол.
3. Се остава да олади во фрижидер и се сервира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани