1. Овошјето се сече на мали парчиња
2. Оревите ситно се сецкаат
3. Медот се меша со циметот
4. Овошјето и оревите се мешаат и се полеваат со сокот од лимон
5. Најозгора се посипува медот
- Честопати на овој појадок / доручек знам да си доставам и пченкарен корнфлекс...ако сум погладна ...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани