Овој пијалок ќе му помогне на црниот дроб подобро да ги исфрли сите наталожени токсини во телото.
Детоксикацијата на црниот дроб и жолчката е процес на неутрализирање, елиминирање и исфрлање на натрупаните отрови од човечкиот организам и од органите кои во организмот се задолжени за прочистување и исфрлање на отровите (дебело црево, црн дроб, жолчна кеса, бубрези, бешика, крв, лимфниот систем, кожата, белите дробови.
Се што ви треба се само неколку состојки и Нутрибулет.
Ние не го процедуваме, со цел да ги искористиме сите состојки.
До колку сакате може да го процедите низ крупна цедалка.
Пијте по 2-3 чаши дневно од овој пијалок на празен стомак, 3 дена.
Потоа направете пауза од 7 дена и повторете го процесот.

Прво лимоните ги ставме во еден литар вода во која има додадено едно лажиче сода бикарбона.
Нека одстојат така 30 минути.
Потоа ги миеме под млаз ладна вода и ги сечеме на четвртинки.
Им ги одстрануваме семките.
Сега ги миеме гранчињата магдонос и целер.
Во чашата на Нутрибулет ги стваме гранчињата магдонос, целер, четвртинките лимони и околу 180-200 мл ладна вода.
Миксаме додека не добиеме скоро мазна структура.
Во бокал ја налеваме останатата количина вода, значи околу 5 чаши, го додаваме составот од Нутрибулет, промешуваме и ставаме во чаши, па послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани