Се сечи авокадото и се додава лукот, сокот од лимон и маслинките. Сето ова се блендира. За вкус се додава по желба сол, бибер.
Се става овој намаз на парче леб се декорира по желба.
Овој намаз е за две парчиња леб.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани